Medikal çeviri

Medikal çeviri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Medikal konularla alakalı tercüme etkinlikleri insan sağlığı ile igili olduğu için çeviride yapılacak en küçük bir yanlış bile çok vahim sonuçlar oluşturabilir. Bu yüzden çeviri bürosu seçiminde çok dikkatli olmalısınız. 2006 yılında çalışma hayatına başlayan çeviri büromuz tıp fakültesi mezunu uzman tercümanları ve editörleri sayesinde tutarlı, doğru ve kaliteli medikal çeviri hizmeti vermektedir. medikal çeviri konusunda destek sağlamakta olduğumuz müşteriler arasında, devlet hastahaneleri, araştırma merkezleri, özel hastaneler, akademisyenler, tıbbi cihaz üreticileri ve global ilaç üreticileri bulunmaktadır.

medikal çeviri

Günümüzde yüksek kaliteli tercümelerin sadece ve sadece o dilin konuşulduğu ülkede üretilebileceğini biliyoruz. Bu sebeple çevirmen ve redaktörlerimiz yalnızca kendi ana dillerinde tercüme ve çeviri hizmeti sunuyorlar.
Tercüme şirketimizi bütün rakiplerinden farklılaştıran en temel noktalar yüksek teknoloji kullanmamız büyük ve çok dilli projelerdeki uzun senelere dayanan tecrübemiz, ahlaki ilkelere verdiğimiz önem, yürüttüğümüz çeviri projelerinin başlangıcından bitimine kadar ciddiyetle yürüttüğümüz kalite süreçleridir.
Semantik Çeviri Bürosu olarak yalnızca ülkemizin kentlerinde değil aynı zamanda tüm ilçelerinde de sözlü ve yazılı çeviri hizmetleri sunmaktayız. Aşağıda medikal çeviri hizmeti verdiğimiz bazı ilçeler aşağıda listeleniyor.

Kars – Susuz, Batman – Hasankeyf, İstanbul – Çekmeköy, Rize – Hemşin, Hakkari – Şemdinli, Balıkesir – Balya, Elazığ – Ağın, Diyarbakır – Kocaköy, Çankırı – Çerkeş, Sinop – Gerze, Rize – Ardeşen, Bursa – Osmangazi, Kütahya – Simav, Gaziantep – Yavuzeli, Nevşehir – Avanos, Malatya – Kale, Karaman – Kazımkarabekir, Iğdır – Aralık, Iğdır – Tuzluca, Adıyaman – Çelikhan, Zonguldak – Alaplı, İstanbul – Beykoz, Kayseri – Akkışla, Konya – Hüyük, Düzce – Gölyaka, Osmaniye – Bahçe, Çorum – Laçin, Bayburt – Demirözü, Osmaniye – Düziçi, Kayseri – Bünyan, Antalya – Kemer, Isparta – Yalvaç, Amasya – Taşova, Sakarya – Kocaali, Karabük – Eskipazar, Balıkesir – Erdek, Ordu – Fatsa, Muğla – Fethiye, Aydın – Didim, Trabzon – Arsin, Kahramanmaraş – Ekinözü, Aydın – Buharkent, Burdur – Karamanlı, Muğla – Bodrum, Denizli – Çardak, Isparta – Atabey, Denizli – Çal, Şanlıurfa – Ceylanpınar, Nevşehir – Hacıbektaş, İstanbul – Zeytinburnu, Yozgat – Çayıralan, Şırnak – Uludere, Kütahya – Pazarlar, Düzce – Gümüşova, Bitlis – Güroymak, Kocaeli – Kartepe, Bingöl – Yedisu, Hatay – Belen, Hakkari – Yüksekova, Yozgat – Çandır, Zonguldak – Çaycuma, Gaziantep – Nurdağı, Çorum – Sungurlu, Mardin – Yeşilli, İstanbul – Başakşehir, Denizli – Sarayköy, Burdur – Çeltikçi, Kırşehir – Akpınar, Osmaniye – Hasanbeyli, Ağrı – Tutak

medikal çeviri

Firmamızın 1996 yılında kurulmasından bu yana yazılı ve sözlü medikal tercümeler kapsamında sayısız işi hep büyük bir başarı ile tamamladık. Aşağıda yer alan listede medikal tercüme hizmeti verdiğimiz alanlardan bazı ana başlıkları bulabilirsiniz:

İnternet Sitesi, Mamografi, Kalp ve Damar Cerrahisi, Viroloji, Tıbbi Literatür, Genel Cerrahi , Plastik Cerrahi, Koruyucu Hekimlik, Medikal Malzeme Kullanım Kılavuzu, Cezaevi Hekimliği, Olgu Sunumu, Fiziksel Tıp, İlaç Ruhsat Dosyası, Psikoloji, Kanser Biyolojisi, Akupunktur, Endokrinoloji, Hermeneutik, Oftalmoloji, Tıbbi Broşür, Polipektomi, Tıbbi Tahlil, Klinik Biyokimya, Klinik Mikrobiyoloji, MR, Parazitoloji, Diyagnostik Sistem, CAT, Rehabilitasyon, Deri Hastalıkları, İntaniye, Akademik Araştırma, Hava ve Uzay Hekimliği, Hasta Geçmiş Hikayesi, Klinik Çalışma, Radyografi, İnorganik Kimya, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Mikrobiyoloji, Tıbbi Katalog, Biyomateryal, Reanimasyon, Kadın Doğum Hastalıkları, Epistemoloji, Tıbbi Tek Kullanımlık Ürün, Tıbbi Malzeme, Tıbbi Vaka Sunumu, Araştırma Protokolü, Beyin Tümörü, Romatoloji, Tibbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Tıbbi Ürün, Tıbbi Tetkik, Lökaferez Sistemleri, Tıp Hukuku, Akademik Yayın, Kardiyoloji, Tıbbi Makale, Perinatoloji, Tıbbi Farmakoloji, Deniz Hekimliği, Medikal Cihaz Bakım Kılavuzu, Fizyopatoloji, Tıbbi Yoğun Bakım Üniteleri, Tıbbi Gereç, Medikal Cihaz Kullanım Kılavuzu, Çevresel Kimya, Adli Travmatoloji, Supramoleküler Kimya, Medikal Malzeme, Farmasötik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Psikopatoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Adli Psikiyatri, Akademik Yayın Eleştirisi, Kullanma Kılavuzu, Tanatoloji, Zührevi Hastalıklar, Psikanaliz.

Medikal tercümelerde neden bizi tercih etmelisiniz?

Medikal çeviri alanındaki tüm ihtiyaçlarınız için tercüme şirketimize e-posta mesajı gönderebilir ya da bizi doğrudan arayabilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

medikal çeviri

Dünyanın birçok ülkesindeki bireysel kurumsal müşterilerimize çok sayıda dilde tıbbi çeviri ve yerelleştirme çözümleri sağlamaktayız. Medikal çeviri hizmeti sunduğumuz dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Bangladeşçe medikal çeviri, Tacikçe medikal çeviri, Fince medikal çeviri, Gagavuzca medikal çeviri, Almanca medikal çeviri, Macarca medikal çeviri, Türkçe medikal çeviri, Sırpça medikal çeviri, Çeçence medikal çeviri, İzlandaca medikal çeviri, Boşnakça medikal çeviri, Tayvanca medikal çeviri, Lehçe medikal çeviri, Filipince medikal çeviri, Danca medikal çeviri, Altayca medikal çeviri, Rumca medikal çeviri, İsveççe medikal çeviri, Gürcüce medikal çeviri, İtalyanca medikal çeviri, Fransızca medikal çeviri, Çince medikal çeviri, Katalanca medikal çeviri, Kazakça medikal çeviri, Süryanice medikal çeviri, Yunanca medikal çeviri, Norveççe medikal çeviri, Azerice medikal çeviri, İbranice medikal çeviri, İngilizce medikal çeviri, Slovakça medikal çeviri, Rusça medikal çeviri, Kürtçe medikal çeviri, Malayca medikal çeviri, Urduca medikal çeviri, İspanyolca medikal çeviri, Moğolca medikal çeviri, Farsça medikal çeviri, Vietnamca medikal çeviri, Romence medikal çeviri, Hırvatça medikal çeviri, İrlandaca medikal çeviri, Bulgarca medikal çeviri, Japonca medikal çeviri, Hollandaca medikal çeviri, Letonca medikal çeviri.

Verdiğimiz üstün kaliteli hizmet sayesinde onlarca değerli müşterimizden bizi ve performansımızı öven e-mail mesajları almaktayız. Buradaki listede bunların bir kısmını okuyabilirsiniz:

 • Tercüme büronuzu bir yakınım tavsiye etmişti. Akademik makalemin Çinceye çevirisi çok güzel oldu. Teşekkürler Semantik Tercüme
  (Araştırma Görevlisi)
 • Geçmişte işbirliği yaptığımız çeviri şirketlerinin hepsinden farklısınız. Kaliteniz, doğru ve özenli çevirileriniz ve bize sunduğunuz rekabetçi için şirketinize teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.
  (İnsan Kaynakları Müdürü)
 • Şirketimiz için hazırlamış olduğunuz medikal terimler sözlüğü muhteşemdi. Aradan onca yıl geçmesine rağmen o sözlükten hâla faydalanmayı sürdürüyoruz.
  (Doçent Doktor)
 • Tıbbi aygıtlarımızın bakım kılavuzlarını tam 30 dile başarılı bir şekilde tercüme ettiniz. Hem tıbbi hem de teknik terminolojiye hakimsiniz. Artık sürekli olarak firmanızla işbirliği yapacağız.
  (Genel Müdür)
 • Makul fiyat, eşsiz kalite… Bizi tıbbi tercüme probleminden kurtarmış olduğunuz için size minnettarız.
  (Satın Alma Yöneticisi)
 • Tercüme bürolarıyla işbirliği yapmak firmamız için hep bir problem olmuştu. Semantik Tercüme Bürosu ile bu dertten kurtulduk. Profesyonel dil uzmanları ile kaliteli hizmet sağladıklarını özellikle bildirmek istiyorum.
  (Göz Kliniği Sahibi)
 • medikal çeviri sahasında uygun çeviri bürosunu bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Bu konuda uzmanlık sahibi az sayıda şirketten biri de Semantik Çeviri Bürosu. Tıbbi terimlere hakimiyetleri çok iyi.
  (Uzman Doktor)
 • Medikal çeviriler konusunda bu derece usta olmanıza şaşırdım. Bu konuda geçmişte birlikte çalıştığımız bütün yabancı şirketlerden çok daha iyisiniz.
  (Özel Hastane Genel Müdürü)
 • Medikal tercümeler hastanemiz için çok kritik. Bize gönderilen doktor raporlarında yapılacak en ufak bir çeviri hatası hastalarımızın sağlığına zarar verebilir. Semantik Çeviri işimizin kritikliğini bildiğinden çevirilere her zaman aşırı özen gösteriyor. (Hastane Yöneticisi)
 • Semantik Çeviri Bürosunun proje yöneticileri hakikaten çok çok başarılı. çeviri ve yerelleştirme projelerimizin hepsinde projelerin ilk gününden son gününe kadar bizimle sürekli olarak iletişim kurarak gereken her yerde bize sorular sordular, bizim görüşümüzü aldılar. Projenin gidişatı ile ilgili olarak bize sürekli bilgi ilettiler. Sizinle çalışmak bizi mutlu ediyor.
  Uzman Doktor
 • Epikriz raporarımızın İspanyolcaya çevrilmesinde çok profesyonelce çalışarak müthiş bir iş çıkarttınız. Tıbbi çevirilerdeki profesyonelliğiniz tartışılmaz. Gerçekten çok teşekkür ediyorum.
  (Doktor)
 • Bizim için bir çeviri belleği hazırladığınız için çeviriye ayırdığımız bütçeyi azalttık. Şirketinizi seçmekle çok iyi bir karar verdiğimizi şimdi anlıyorum. Geliştirdiğiniz yüksek teknoloji ne kadar övünseniz azdır. Tanıdığımız tüm şirketlere sizi tavsiye ediyoruz. Genel Müdür Yardımcısı

Medikal çeviri konusunda ülkemizin en çok tercih edilen firması: Semantik Çeviri Bürosu

medikal çeviri

Yazan : Zeliha Karahan

anahtar sözcük dizisi
tercüme bürosu, medikal tercüme, tıbbi çeviri, tıbbi tercüme, çeviri bürosu, tıbbi çeviri bürosu, tıbbi tercüme bürosu, medikal çeviri, medikal çeviri

Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Blog